sobota 23. října 2010

Co je enamelling.

Před nedávnem jsem narazila na techniku zvanou enamelling. Řečeno česky, jde vlastně o vrstvení embosovacího prášku a na závěr je do jeho silné, rozehřáté vrstvy otisknuto razítko. Trošku jsem se toho děsila, protože při představě, že otisknu drahé milované razítko do něčeho hodně horkého a ono se zničí..... raději nemyslet.
Ale mohu všechny ujistit, že razítko přežilo úplně bez úhony. A jak na to, si budete moci přečíst příště.
A ještě foto, jak to dopadlo:
Jak se kurzuje s Pampelínou

Spousta mích souputnic z klubíku Pretty Papers ví, že občas lektoruji kurzíky scrapbookingu a cardmakingdu. Tedy spíš toho druhého, protože albíčka moc netáhnou.
Milé kurzovnice, papíru znalé, i scrapbookingem a podobným tvořením nepolíbené se sešly v dílně Qítko v sobotu 23.října 2010, v 9:00 ráno v Olomouci a to ve velmi hojném počtu - 12-ti účastnic.
Na fotečkách spatříte tváře známé (i když jen virtuálně), i neznámé.  Po sáhodlouhé přednášce, jsme se konečně pustily do díla. A tady už malá fotoreportáž:

Začaly jsme embosováním:


Danka (Dankafoto) soustředěně sype prášek:


Martinka (bourek39) zkouší embosovací pistoli:


Li Li bijoux soustředěně sype prášek:


HančeGo se nechtěla fotit:


Co s tím???:

A spousta dalších záběrů:A takhle to všecno dopadlo:
Na závěr musím říct, že byli všichni hrozně moc šikovní a všechny výtvory jsou neprosto užasné.
Předlohou bylo tohleto přáníčko:


Tímto bych chtěla všem účastnicím moc poděkovat za velmi příjemně strávené dopoledne v jejich velmi milé společnosti.
Ahoj někdy příště. {#emotions_dlg.rose2}

pondělí 18. října 2010

Časopis Marina.

Před nedávnem jsem se na prodejním portále Fler.cz seznámila s velmi milou osůbkou, Ivankou Havelkovou, alias Bellet. Bellet šije krásné kabelky a pořádá online kurzy šití třeba na organizér, nebo kabelku. Vše jsem samozřejmě osobně vyzkoušela. Bellet má můj velký obdiv. Sama, s pomocí svého manžela začala vytvářet a vydávat nový časopis pro začínajíci i pokročilé švadlenky. Jmenuje se Marina a je plná parádních projektů, které zvládnou i začínající švadlenky.

PS: Taky ho mám doma :-)))


sobota 16. října 2010

Nové inkousty.

Občas blbnu. Před nedávnem přišel balíček od Jitky a v něm nové inkousty a embosovací prášek. Honem, honem jsem to vytáhla a rychle zkusila. jaké bylo moje první zklamání, to si nedovedete představit. Inkousty se rozpíjely, prášek nedržel a tak to vše letělo do šuplíku, ale časem, na rady kamarádek, byl všechen nový materiál vzat na milost a zkoušelo se znovu a znovu. A ejhle, všechno jde. Distress inky a Distress embosovací prášky jsou prostě skvělé. A takhle to nakonec dopadlo: