pátek 29. dubna 2011

Citátové ATC

Doufám, že to nebude out, ale zveřejním moje ATC z citátového swapu trošku dříve, než je všichni dostanou.... Od vánoc jsem se žádné ATC výměny nezúčastnila a tentokrát mi to nedalo a přihlásila jsem se.
A jak takové ATc vznikají? Jednoduše. Nařežete si kartičky přesně daného rozměru 3,5'' x 2,5''. To je jediné omezení, které je dané. 

Zadní stranu těchto kartiček můžete orazítkovat a podepsat. Potom sem si připravila papír na horní stranu kartiček.
Papír jsem nařezala, přilepila na podkladovou kartičku a pustila se do zdobení.  Před přilepením na podklad jsem kartičky ještě orazítkovala ,, popraskaným ,, motivem.A nyní jsem se pustila do zdobení. Hlavní měl být na kartičce text s citátem.
Ještě udělat kytičky a lístečkové větvičky...
Hezky je přilepit a dozdobit perličkou a je hotovo.středa 20. dubna 2011

Dárkové obálky

A dnes vkládám ještě něco málo z dnešního ranního tvoření. jsou to dárkové obálky. Každá uvnitř skrývá kapsu na vložení finančního obnosu, nebo poukázek. Obě jsou zdobeny kytičkami, výseky a prošitím. Najdete je také tady.On-line kurzy, aneb zkusit to může každý...

Šila jsem snad odjakživa, napřed oblečení na sebe, potom na děti, opět na sebe, mezi tím jsem pracovala jako šička a švadlena. Vždycky se mi moc líbil patchwork, jenže nikdy sem nenašla odvahu se pustit do sešívání kousků látek a spojovat je do rozmanitých krásně sladěných vzorů.
Asi před rokem jsem objevila na Fleru nabídku online kurzů. Napřed sem se zalekla, jak to asi bude vypadat, takhle online, jestli to zvládnu. Obavy nebyly na místě. Díky skvělé lektorce, jakou Irenka bezesporu je, to zvládnou i švadlenky začátečnice. Vše vysvětlené krok za krokem, dopodrobna rozebraný postup doplněný spoustou názorných detailních fotografíí.
Zvládla jsem to i já a nyní se mohu pyšnit spoustou krásných polštářů a několika dekami.

Jako první jsem vyzkoušela somersetský patchwork šitý v ruce:

Potom přibyly větrné mlýny - jednoduchá efektní technika, kdy začnete šít jeden polštář a dokončíte dva :-)
V zimě jsem se pustila do techniky zvané flik - flak podle návodu Vlaďky Vokračkové

Následovalo bargello také podle návodu od Vlaďky Letos na jaře k těmto technikám přibyla ještě chenille, neboli žinylka
A nyní jsem dokončila techniku volně řezaných křivek, o kterých jsme si říkaly v klubu v loni v srpnu 

Tak a pokud chcete vyzkoušet, přidejte se k nám.
úterý 12. dubna 2011

Přáníčko ,,s trochou mléčné čokolády''

Občas mám trošku tvořivou krizi. Nápady žádné, nic nejde. A pak najednou něco bleskne hlavou. Taková jiskřička..... A pak vznikne přáníčko.
Základ je čtvercového tvaru. Hnědý papír v barvě mléčné čokolády je od Bazzill, použito textové razítko od CI, embosováno bílým detailním práškem. Na dozdobení jsou použity výřezy dělané pomocí Big Shot a šablony Nestabilities. Dozdobeno velkou kytičkou od firmy Prima, saténovými růžičkami a plastovými kytičkami. Ty jsou připevněny pomocí Diamond Glaze. To vše je doplněno ješte výseky lístků a větviček.pondělí 11. dubna 2011

Co se chystá v květnu

Co se chystá? No přece jarní sraz všech blánů a bláznivek do různého tvoření. Srazík se koná na turistické základně v Pohořanech. Pořádá ho Qítko a já tam budu taky. A s čím? Tentokrát to bude scrapart. Pro účastnice jsem tentokrát přichystala záložky, bloček a krabičku k vlastímu nazdobení.


V neděli dopoledne před odjezdem si budeme hrát s pergamenovým papírem:


Challenge, neboli výzva

Callenge - výzva pro scrapbookářky. Jde o tvoření stránky na zadané téma s určitou podmínkou. Zadání provádí většinou výherkyně předchozího kola. Já se osobně zúčastnila několika kol, které pravidelně vyhlašují děvčata na www.scrapbook.cz

zadání na leden 2011:
Stránka podle receptu:
- proužkovaný papír (v jak hojné míře ho použijete, záleží na vás)
- kousek stužky nebo provázku
- 4 knoflíky
- něco bílého
- něco vystřiženého
- otisk něčeho


Zadání únor 2011:
puntíky, něco červeného, psaný text, něco co souvisí s jídlem - srdíčko z Podravky


 Zadání na březen 2011:
- 5 libovolných věcí trojmo
- použití šablony
- vellum

neděle 10. dubna 2011

A něco dalšího...... šitého.

Venku je krásně, tady jen zpoza okna, šíleně fouká ledový vítr. A jsem nemocná. Jenže ležet nemůžu, špatně se mi dýchá, z nosu mi teče. A přemýšlet a vymýšlet něco z papíru se mi nechce. Tak jsem vytáhla látku, pak ještě jednu, plátno, sakon, vyhrabala jsem zipy..... a novou Marinu. Mám spadeno na tu krásnou tašku, ale zatím na ni vybírám látky. A vůbec nic vymýšlet nemusím, Bellet to vymyslela za mě :-)))
A tak vznikly dvě kapsičky, které jsem tentokrát pustila do světa. Najdete je tady a tady.