pondělí 30. května 2011

Lomikare, Lomikare, hyn sa hukáže...

Ne, nebojte se ještě jsem se nezbláznila, jen se snažím prokousat sinovou a kosinovou větou a vzpoměla jsem si na ,,Cestu do hlubin študákovi duše,, a slavnou Kozinovu větu. Do toho se mi moc hezky plete zákon o zemědělství, socializace, komformita, deviace, deprivace.... z aplikované psychologie :-)))) A když je toho tak akorát dost, tak hezky šupky dupky potajnu do pracovny....
a jsou na světě starobylosti.
sobota 28. května 2011

Kabelovnice barevná, velikostí skoro ,,pro slona,,

A mám ji. Konečně. Moc se mi líbila. Přesně pro mne, velká, převelká, ta co pojme nějaký ten sešit do školy a dvacet rohlíků, které musím koupit ještě cestou z práce. Ušitá podle květnové Mariny, z láteček od Veselé Jehličky
Potřebovala jsem si vyčistit hlavu. A protože už druhý den prší, pustila jsem se do šití.
Hýří barvami a hlavně i mojí oblíbenou zelenou. Celá je vystužená dvojitým plátnem, ale jak říká Bell, bohatě by stačila jedna výstuha.
Uvnitř skrývá dvě malé kapsy a jednu velkou, která pojme i velký diář a aby se neotvírala, je tam poutko a veliký knoflík.
A velikost? 45 x 50 centimetrů plus uši.
neděle 22. května 2011

Exploding box, aneb ještě jednou v jiné barvě

Spatřil světlo světa dnes. A musím říct, že je to docela fuška.

Děkuji za nakouknutí :-)

Luxusní dárková krabička. Skládací, po oddělání víčka takzvaně exploduje - rozloží se. Uvnitř skrývá mnoho zdobených kapsiček na fotečky, citáty... a ručně skládanou krabičku, třeba na střep pro štěstí.
Zhotovená je ze dvou odstínů zvláštně zeleného papíru, doplněno bílou. Papír je archivální kvality. Doplněno papírovými kytičkami, kovovými hřebíčky, stříbrnými a zelenkavýni výseky.
Motivy jsou embosovány stříbrným pudrem.

středa 18. května 2011

Nestíhám, nestačím....

Při psaní dnešního nadpisu jsem si vzpoměla na písničku brouka Chvátníka z večerníčku o Včelích medvídcích :-))) Nějak opravdu nic nestíhám, stránky do alb už vůbec ne. Smutně čekají, až dokončím další ročník dálkového studia a budu mít malinko víc volna. Ale do toho svého krámku jsem dnes udělala alespoň malou drobnost. Jsou to kartonové krabičky s poznámkovými lístky. Nazdobené - oblepené papírem a dozdobené embosovaným papírem, embosovanými výřezy a kytičkami.

neděle 15. května 2011

Bruntálské šikulky

V sobotu 14. května se v Bruntále, ve středisku Dany Luňákové konaly dva kurzíky. Dopolední na techniku pergamano a odpolední na techniku quilling. Lektorovala jsem já a dnes vkládám pár fotek.

Děvčata se plně soustředí na překreslování a vytlačování motivu do pergamenu:Výtvory pilných žaček:

Odpolední kurz quillingu probíhal v takové malinko komorní atmosféře:

Markéta, učitelka matematiky a výtvarné výchovy, nadšená pro každé tvoření. Přiznala, že pilně trénovala už týden dopředu:


 Nejvíce dalo zabrat stříhání proužků na kopretiny:

V okamžiku, kdy jsem vytáhla motýkové raznice k dozdobení dílek, vrhly se účastnice na hromadné ražení a vytlačování motýků pomocí raznic:

A pár dílek, která vznikla:

Krásné květy, které vytvořila Saša:


Alčina nazdobená krabička:Všechna dílka jsou krásná. Musím moc děvčata pochválit, byly moc šikovné.

pátek 13. května 2011

Diktáty

Co jsou to diktáty ve světě scrapu moc hezky popsala Irča, která měla tu čest jeden diktátek na scrapbook.cz vyhlásit.
A tady je má stránka podle jejího popisu. Bohužel fotky, které jsem chtěla původně použít, byly nepoužitelné. Tak jsem musela malinko improvizovat.
A ještě pár dalších stránek podle diktátů:

Můj úplně první diktát: A další, který jsem pojala jako srovnávací, protože nic jiného mě zrovna nenapadlo:sobota 7. května 2011

Exploding box, aneb velká výzva

Jednoho dne jsem byla oslovena jednou paní, že se jí líbí jedno moje přáníčko a jestli bych svedla ve stejném stylu udělat rozkládací krabičku, takzvaný exploding box. Mělo to být ve svatebním stylu. A rovnou musím říct, že to byla opravdu výzva. Hrozně moc jsem se na tu práci těšila a to zakázkovou práci moc dělat nemusím. Tohle bylo něco jiného....
Krabička je zhotovená ze dvou odstínů béžové, doplněná bílou. Kapsičky jsou embosovány.  Uprostřed je ručně skládaná krabička, celá zdobená, nahoře doplněná kytičkami, kovovými hřebíčky a zlatým embosovaným výsekem motýlka, motýlci jsou použiti i na víku boxu. Vše je doplněno kytičkami, zlatými výseky a embosováním pomocí zlatého embosovacího prášku.neděle 1. května 2011

Noční přání

A proč noční? Protože vzniklo pozdě večer. Minulý týden dostala Didi nová razítka a já se do některých doslova zamilovala a zatoužila po nich. Byly mezi nimi i krásné kytičky od Hero Arts. V pátek dorazil očekávaný balíček a já se v sobotu večer pustila do tvoření. A co vzniklo? Přeci přáníčko... Kytičky jsou natisknuté černým inkoustem StazOn, kolorované inkoustem Distress Ink odstín Aged Mahogany pomocí vodního štětce a pečlivě vystřižené nůžkami na detaily.