neděle 31. července 2011

Lekce sedmá - ANNA

Ve čtvrtek večer Bell zveřejnila sedmou, předposlední část kurzu s úžasnými vychytávkami a návodem, jak zhotovit střih a ušít kabelku s pracovním názvem Anna. Návrh se mi tak moc líbil, že jsem ji prostě prostě musela zkusit ušít, k tomu zrovinka pošta doručila nádherné látečky a nebylo co řešit. Tak mi pod rukama vznikla Annabella......
A v duchu hesla ,,ani kousek nazmar,, vznikly z malých odstřižků látek jehelníčky...
čtvrtek 28. července 2011

Modrá bez modré ......

Didi vyhlásila 3. challenge. Krásné téma ,, Voda, moře, nebe, aneb modrá je dobrá ,, . Modrou barvu miluju, vodu, takovou tu oblohově modrou na nebi.... jenže to s ní jaksi neumím. Udělat něco vyloženě modrého je pro mne nadlidský úkol. Ale blýskla kapka naděje, neb téma je obsáhlejší a něco na téma moře by už snad udělat šlo. Razítka s lodí, kotvou, nějaký provázek, dřevěné korálky.... to vše mám, tak hurá na to a vzniklo přáníčko ,, Pro mořského vlka,,. Napůl vysřižený motiv razítka jsem kdysi zahlédla na jednom přáníčku při brouzdání internetovým světem. A modré je tam nakonec taky kousek ;-)

úterý 19. července 2011

Chodí pešek okolo...

... nekoukej se na něho, kdo se na něj koukne.... A já koukla. A taky by se dalo říct, že jsem kolem toho chodila, jako pes kolem horké kaše. Jistě se ptáte, na co jsem tak koukala a kolem čeho chodila... Pampelína pořád koukala na jednu položku v jednom úžasném e-shopu. Nakonec jsem neodolala, kurzík koupila a musím říc, že jsem neprohloupila. A dnes v podvečer vznikla moje Petita - úžasná minikabelka, která se skvěle šila.

Ivanko díky.úterý 5. července 2011

Paper piecing, aneb druhá challenge s Pretty Papers

Před nedávnem vyhlásila Didi na svém webu druhou challenge. A to na velmi zajímavé téma - paper piecing, což je vlastně tvoření ze zbytků různobarevných papírů. Tuhle techniku používám snad od začátku svého papírováho tvoření a konečně jsem se dozvěděla, jak se tomu říká. Prostě se z krabičky hrůzy vyhrabou zbytky, orazítkují se, hezky ručně a pečlivě vystřihnou a připevní se na své místo na přáníčku.

A tady je můj příspěvek do soutěže, který nakonec neočekávaně vyhrál:


A ještě jeden počin vytvořený touto technikou:


Děkuji za nakouknutí.