středa 25. ledna 2012

A zase šiju....

Tak jsem dívala, kdy jsem naposledy psala zápisky o mém šití. A trošku se zhrozila. Poslední záznam je z října loňského roku a nyní máme leden.... Jenže vše bylo jaksi hektické a až na pár drobností které nestály ani za řeč jsem nic neušila a stroj obcházela velkým obloukem. Ale včera mě to chytlo. No chytlo, spíše jsem chtěla vyzkoušet co vše umí moje nová elektronická posila. A že toho panečku umí spoustu. A tak jsem sedla, rozložila návod k obsluze, vyštrachala krabici se zbytky látek a pustila se do šití. Pod rukama mi pomaloučku vznikl patchworkový kryt na šicí stroj. Je zdobený látkovými jojíčky, strojovou vyšívkou, aplikovanými lístečky...


Děkuji za nakouknutí.


čtvrtek 19. ledna 2012

Květy na leduTohle to přáníčko jsem vyrobila pro Pretty Papers jako ukázku do lednové challenge.
Návod na jeho výrobu najdete tady.
středa 11. ledna 2012

Vícebarevné embosování

Vždycky se mi moc líbily vícebarevné embosované motivy. Embosovacích prášků mám celkem slušnou zásobu, jenže nějak nešly sladit a tak jsem si u Didi koupila novou sladěnou sadu . Vytáhla jsem mé oblíbené razítko, VersaMark, vlastnoručně barvený křídový papír a pustila jsem se do zkoušení. A jak to dopadlo, můžete posoudit....

pondělí 9. ledna 2012

Láska, obětí, polibky a...

...a hlavně růžová. Nechala jsem se vtáhnout do lednové challenge Hero Arts. Téma krásné, ale růžové. S růžovou to moc neumím, vždycky s ní bojuji. Naštěstí se v podmínkách na barevné paletce vzadu za růžovou a fialkovou barvou krčila nesmělá hnědá, či hnědošedá barva. Pustila jsem se tedy do díla a vznikla dvě přáníčka....Na obou přáních je použito razítko HA Envelope pattern a obě jsou bohatě zdobená kytičkami. sobota 7. ledna 2012

Magic Foam Block

Před časem se mi do ruky dostal zajímavý modrý bloček, vyrobený z pěnové hmoty. Lehoučký, hladký. Bloček se nazývá Magic Foam Block a slouží k vlastní výrobě razítek. To víte, že jsem musela vyzkoušet, co vlastně umí.

Postup je jednoduchý, potřebujete k němu jen horkovzdušnou pistoli na embosování a něco, do čeho nahřátou hmotu otisknete. Použít můžete cokoliv. Já jsem jako první vyzkoušela knoflíčky různých velikostí.
Nejprve si nachystejte to, co chcete na razítku mít. Kostku vezměte, položte na nehořlavou podložku a důkladně ji po celé horní ploše nahřejte pomocí pistole. Pak ji vezmětete a důkladně přitiskněte na knoflíčky. Vznikne krásné razítko.
Blok je navíc použitelný z obou stran, můžete mít tedy hned dvě razítka na jednom bločku. Já jsem na druhou stranu obtiskla smotaný silnější lněný provázek, vznikl krásný reliéf. K tisku jsem použila distress inkousty. Musím říct, že otisk je krásný, plný, inkoust na pěně skvěle drží a zárověň není problém s čištěním. Pěna jde snadno otřít vlhčenými ubrousky.
Nakonec jsem vyzkoušela ještě jednu vychytávku. Někdy se Vám napoprvé otisk nemusí podařit, nebo s ním nejste spokojeni. V tom případě blok nahřejte znovu. Motiv postupně zmizí a blok můžete použít znovu... a znovu... a znovu... A shrnutí? Prostě super a určitě doporučuji.Příspěvek byl napsán pro Pretty Papers.