sobota 25. srpna 2012

Dárková kabelečka podle Tap

Před nedávnem Tap dělala dárkové kabelky z papíru. Moc se mi líbily. A tak jsem se rozhodla, že si alespoň jednu podle jejího návodu zkusím udělat. Jen  tak...
Jenže u mě není nic jen tak. Obyčejná čtvrtka byla tentokrát zase moc obyčejná. A protože by se dalo říci, že mám ,,ušmudlané,, období, pustila sem se do barvení inkousty, kropení vodou, sušení, použila jsem novou masku s listy od Didi, pár razítek... a pak už jen stačilo poskládat, přidělat klopu s kytičkami, na kterou jsem místo stužky coby ucha použila proužek papíru a dva měděné hřebíčky.
Dílo je hotovo. A musím říct, že je to fakt super nápad.
Určitě vyzkoušejte také.
Děkuji za nahlédnutí.sobota 18. srpna 2012

Po dlouhé době zase troška papíru

Moc ráda barvím papír. Ať už Distress, nebo alkoholovými inkousty. Obojí má svoje kouzlo. Pokaždé vytvoříte originální podklad. Vždycky barvím malé kousky papíru, většinou přáníčkové velikosti. Tentokrát sem však sáhla po větších arších, barvila je distress inkousty, máčela, sušila...
Většinou takto nabarvené papíry čekají na svoji další příležitost, některé použiju na přáníčka, jiné na výseky... Tentokrát však papíry dlouho nečekaly. Ihned po uschnutí sem na ně vyzkoušela razítka a masky ze svých zásob, které neustále rozšiřuju o další a další kousky. 
A takto to dopadlo:
Jenže co s nimi? Na přáníčka byly tyto papíry nepoužitelné. Že bych je zkusila dát na bloky? Jenže mi bylo líto to celé ořezat... Nakonec sem se rozhodla, že je přeci jen použiju na přebal originálních, vlastoručně vyrobených zápisníků.


Děkuji za nahlédnutí a přeji hezký zbytek prázdnin.


středa 8. srpna 2012

X's and O's baby quilts

Pokračuje moje šicí mánie. Tedy spíš vyhazuju nakupené kostlivce. Tentokrát je to dětská deka, tedy deky dvě, nařezala jsem více čtverečků než bylo třeba a bylo mi je líto odložit. Jedna poputuje jako dárek jedné novopečené mamince a druhá je k mání v Pampelínině hadrnictví.
A jak vznikaly? To si nařežete spoustu čtverečků z různých látek, ještě více miničtverečků z bílé látky a pak už jen sešíváte, řežete, žehlíte a znovu sešíváte... a nakonec je z toho vzor zvaný X's and O's...Děkuji za nakouknutí.