pondělí 24. září 2012

Dnes...

Dnes byl krásný den, i když moc hezky nezačal. Ale slunečné počasí vše vynahradilo. Něco málo jsem podělala na zahradě, dala do pořádku to, co bylo třeba, vytiskla spoustu podkladů pro studium... a zbyl i čas na odběhnutí do pracovny. Měla jsem v plánu pár přáníček, ale nakonec je z toho úplně něco jiného.
Padl mi do rukou před nedávnem barvený papír. Jeho bratříčci už jsou zpracovaní, jenže tento se mi moc nelíbil, tak jsem ho odložila. Kombinace růžové, zelené a žluté je pro mne hodně neobvyklá.
Vzala jsem do rukou krásné razítko ptáčka od Stampendous, které jsem si před časem koupila a natiskla ho. A potom už to šlo samo... sem tam ťupnout trošku textového, dolů noty, troška krucánků v hnědé a zelené barvě, ještě patina dokola... zaříznout, podlepit a zkomletovat... A ještě jeden kousek, který se také konečně dočkal svázání:

Děkuji za nahlédnutí a přeji Vám krásné babí léto.sobota 15. září 2012

Piano Hinge Book

Kdysi jsem při brouzdání po internetovém světě narazila na velmi zajímavé album. Moc se mi líbilo a hlavně mě zaujala velmi neobvyklá ,,vazba,,. A protože jsem člověk zvídavý, nedalo mi to a pustila jsem se do jeho výroby. A tak na jaře vzniklo první album, takzvané piano hinge book. Dnes dostalo bratříčka v trošku jiných barvách a tak se jdu malinko pochlubit...
Děkuji za nahlédnutí.pondělí 10. září 2012

Art Journal

Pořád chodím okukovat a nahlížet k Oli. Ty její skvosty mi učarovaly. A tak mě svrběly ruce, zkrátka sem to musela zkusit taky. A nové věci zkouším moc ráda. Vždycky je to výzva. Tak jsem udělala pár stránek s úmyslem, že budu postupně přidělávat a časem si je svážu. Jenže z nich nakonec vznikly zápisníky, které mi moc dlouho v rukách nezůstaly. A červíček hlodal dál... Nakonec jsem se rozhodla, že si pořídím knihu, starou knihu, kterou použiju jako základ pro svá patlání. Nevěřili byste, jak je to náročné. Když už jsem narazila na něco vhodného, náležitě starého a ošuntělého, s tuhým papírem, bylo mi líto to zničit. Nakonec se podařilo. Vybrán byl starý román a raději jsem pro jistotu nezkoumala jeho obsah. Tak mám konečně základ pro Art Journal. A dnes vznikly i první stránky...
Ten výřez jsem si půjčila od Olinky, prostě mi učaroval.Děkuji za nahlédnutí

úterý 4. září 2012

Kupička šrotu

Bylo, nebylo... jak to vlastně všechno začalo se můžete dočíst v jednom článečku u Didi na blogu
Jisté je, že jsme se nechaly strhnout skoro všechny a i já včera narychlo vytvořila malou kupičku šrotu, jak tato ošuntělá a autenticky vypadající kolečka nazývám.


Jako základ mi posloužily křídové čtvrtky nabarvené alkoholovými inky. Poté jsem z nich na Big shotu vyřezala a naembossovala kolečka. Jenže pořád jsem s nimi nebyla spokojená. 
Část koleček jsem pomocí razítka, Versamarku a Distress embossovacího prášku upravila do rezavé podoby:


Druhou várku jsem upravila stejným způsobem, jen jsem použila embossovací prášek od Stampendous odstín Peridot:


Poslední hromádka zůstala bez úprav, protože nabarvený papír se mi moc líbil jen takto:


A tady jsou použita na projektu:


A musím se přiznat, že dnes ráno došlo i na ta, co dělala Tap. Nutně sem totiž nějaká kolečka potřebovala na jedno album. Použila jsem černou čtvrtku a stříbrný embossovací prášek od PM. Hotová kolečka jsem lehce přebrousila a musím konstatovat, že vypadají jako opravdová kovová:


A ještě použití:
Určitě mrkněte i na blog k Tap a Oli které kolečkovaly také.

Děkuji za nahlédnutí a přeji hezký zbytek léta.


pondělí 3. září 2012

A zase ty kytky

Miluju kytky a kytičky. V jakékoliv podobě. I v té papírové. Dalo by se říci, že je ,,nacpu,, všude. Ne jinak to mu bylo tentokrát. Zhotovila jsem dárkovou obálku a ,,prstýnek,, z papíru obepínající obálku, který zároveň slouží jako zapínání jsem ozdobila vrstvenými papírovými kytičkami, vodově modrými perlovými hřebíčky, výseky lístků...


Děkuji za nahlédnutí.