středa 21. listopadu 2012

Smutný polštář

Proč smutný?
Události posledních dnů, či spíše týdnů by se daly shrnou jednou větou. Prostě dny blbec. V tyto okamžiky většinou hodně smutním, taky se vztekám a taky mi vždy pomůže moje skvělá kamarádka. Taky většinou nesedím s rukama v klíně...
Tentokrát to odnesly látky. Bellet v patchworkovém klubu zveřejnila krásný blok - květiny ve váze. Moc se mi líbil a tak jsem (ačkoliv mám spoustu jiných věcí na práci) prostě sedla.... a všechny splíny a smutky posledních dnů do něj zašila.

stonky jsou naaplikované ručněvše jsem hustě prošila...ve skutečnosti je hezčí než na fotkách Děkuji za nahlédnutí. Mějte fajn dny.neděle 11. listopadu 2012

Patiny na kov

Před časem přišla kamarádka Petra s dotazem, jestli by šly sehnat a objednat patiny a lak na kov. 


Já i Olinka, obě jsme zatoužily společně s Petrou. 
Didi je sehnala. Pak nějaký čas ležely jen tak, bez povšimnutí, protože nějak nebyl čas je vyzkoušet. 
Až tento víkend na ně konečně došlo. Blíží se totiž Vánoce a chci udělat pár kousků bižuterie na vánoční jarmarky. Vytáhla jsem nové komponenty, které jsem pro tuto příležitost pořídila a dala se do zkoušení.
A takto to nakonec dopadlo:
Děkuji za nahlédnutí a Vaši přízeň.pondělí 5. listopadu 2012

Úklid zbytků

Dnes jsem měla pár hodin volna. Hezky jsem si naplánovala, co všechno udělám.... v první řadě uklidit pracovnu (opět je tam neprůstřelno), pak nastříhat na novou kabelku kterou nosím už pár dnů v hlavě... plus spoustu dalších věcí.
Když jsem konečně do pracovny dorazila, napřed jsem si zatopila, pak pustila ruštinu (přeci nebudu studijně zahálet při takové činnosti jako je úklid) a dala jsem se do třídění...
Jenže dlouho netrvalo a do rukou mi padly odstřižky. Hezké barevné trojúhelníčky z baby quiltu který jsem šila v létě. Bylo mi je líto vyhodit. Dokonce jsem je tenkrát po odřezání sešila.
 Napřed jsem zapla žehličku, že je alespoň rozžehlím. Pak jsem je začala skládat. A nakonec jsem místo úklidu zasedla za šicí stroj a začala ty pidičtverečky velké 5 x 5 cm sešívat.
A co jsem nakonec ušila? 
Tři kapsičky se vzorem větrníčků a jednu s cik cak vzorem... nezbyl ani jeden čtvereček.

Tady jsou:

Děkuji za nahlédnutí a přeji krásné podzimní dny.