neděle 26. května 2013

Album...


Docela dlouho jsem v hlavě nosila jednu představu. Jenže pořád se mi do rukou nedostávaly ty správné věci. Až před několika dny dorazily nové papíry od DCWV na které jsem se moc těšila. A několik dní před tím dorazila zásilka s nádhernými kytičkami a bylo rozhodnuto... mezi učením, prací a nevím ještě čím jsem začala po chvilkách pracovat na deskách alba.


Jako základ jsem použila hotové album s hnědými deskami, které jsem polepila papírem Timeless od DCWV, kolem dokola jsem ho prošila, opatinovala a doplnila razítkovaným motivem. Střed je ozdoben kartičkou z téže sady papírů a umístila jsem na něj hliníkový výsek hodin, nabarvený alkoholovými inkousty.

To všechno jsem doplnila washi páskou, krásnými velkými růžičkami a lístky, vše je doladěno saténovými růžičkami, hnědými lístkovými výseky a Drops. Zadní stranu jsem ozdobila už jednoduše...

Děkuji za nahlédnutí a přeji krásné dny.úterý 14. května 2013

Co s tím výsekem?

Když nám Olinka - Helge po Vánocích poslala naši Andělskou letku, přibalila do balíčku velký výsek
od Tap. A prý, ať s ním něco uděláme a pochlubíme se. Hmmm. Takovýto výsek bych si asi nepořídila.
Co s ním? Byla moje otázka. A tak byl milý výsek založen. Jenže termín se blížil a tak byl milý výsek opět vytažen na světlo Boží a začala jsem přemýšlet co s ním. Ve skříni jsem mezi tím našla hezkou překližkovou krabičku, celkem velkou, takže by se do ní vlezli i Andílci, kteří byli ještě pořád v papírové krabici. A bylo rozhodnuto, prostě to použiju na krabičku.
Tak jsem milý výsek orazítkovala, opatinovala, potřela krakelovacím lakem. A než lak zaschl a popraskal, připravila jsem si krabičku. Celou jsem ji lehounce přetřela akrylovou barvou, přebrousila, orazítkovala, napatinovala hrany a nakonec přelakovala. Výsek sem šupla nahoru a na něj moje oblíbené kytky.... :-))))
Andělská letka má nový příbytek.


A jak se s tím popraly Tap, Maruška, Oli a Verča se můžete mrknout sem.

A moje krabičkování mělo ještě pokračování ;-)
neděle 12. května 2013

Katedrálová okna

V angličtině cathedral window. Úžasná patchworková vyšší dívčí. Nikdy jsem na ně neměla odvahu, a ani netušila, jak se vlastně dělají.
Jenže Bellet v patchworkovém klubu, jehož jsem členem, tentokrát udělala návod právě na katedrálová okénka a já neodolala. Chtěla jsem to zkusit a tak jsem včera odpoledne šla, z látky nařezala čtverce, nažehlila podle návodu a dnes odpoledne sedla a šila a šila....
Teda, řeknu vám, i když jsem nešila ručně, ale na stroji, je to práce nimravá až běda, a to jsem si základy udělala větší...

Pod stolem ležel pomocník a občas mi šlápl na pedál...
Podařilo se mi ušít pruh, z kterého jsem měla v úmyslu ušít povlak na polštář. Napřed jsem si řekla, že zítra je taky den, ale chuť započaté dílo dokončit byla větší a tak mám hotovo...
Děkuji za návštěvu a přeji krásné jarní dny.neděle 5. května 2013

Proč scrapuji - aneb nejlepší tvořící nápady se líhnou v nepravé okamžiky

Ano, opravdu v nevhodné okamžiky, kdy by mělo být přednější úplně něco jiného. Jenže to pak sedíte a stejně vám to nedá a tak si řeknete, že si teda nachystáte, upravíte a vytisknete fotky. Jenže je to stejně málo a červíček hlodá a hlodá.... Na Papero amo vyhlásily holky takovou rychlou challenge, na téma proč scrapuji, s podmínku použít to, bez čeho si nedovedem svůj projekt představit. 

Proč scrapuji já?
Netuším. Začalo to před pár lety, když jsem objevila jeden krámek, který už neexistuje. Objednala jsem něco krásných papírů, kamínků, nějaké lepidlo. Krabice přišla domů... a tím to všechno začalo. Časem se objevil další krámek - Pretty papers. A tak jsem objednala další krabici materiálu. A pak.... pak už to jelo :-))
Začínala jsem s hodně jednoduchými přáníčky a záložkami. Jen tak pro radost. Pak jsem objevila kouzlo opravdového scrapbooku - tvoření stránek do alb. Jenže ty jsou pro mne vždy ,,dílem století,, - hrozně dlouho mi trvá, než vyberu vhodné fotky, pak papíry co by se k tomu hodily, pak nějaký ten sketch... prostě nimra. Ale baví mě to. Taky moc ráda zkouším nové věci.
A tak dělám scrap hlavně protože mě to baví, pro sebe, pro moje kluky, a taky pro druhé.

A bez čeho se neobejde žádný můj projekt?
Hádejte!
Kdo mě zná, ví... ;-)


A tady je moje nesoutěžní rychlostránka. Udělala jsem si ji jen tak, pro radost. A taky jsem konečně asi po roce vytáhla ze šuplíku a použila Drops.Podkladový papír je od 7Dots - rubová strana papíru z kolekce Dreamer Collection - City Lights.

sobota 4. května 2013

Kabelky

Tak jsem kabelkovala... ne, nešila jsem kabelky, pokud někdo z Vás právě zajásal, že se objeví nové jarnice, nebo něco podobného...
To jsme jen před časem s kamarádkou Petrou vytáhly na světlo Boží a oprášily její skvělý návod na papírové kabelky - přáníčka. A protože se blíží Den matek, jedna z nich bude nejspíš dárkem pro mamku.

Návod na úžasné, efektní a jednoduché kabelky najdete v novém kabátku na blogu Lena-Art.

A tady jsou Petřiny krásné zelené kabelky pro maminky.

A tady jsou ty moje. Samozřejmě jsem sáhla do krabice s papíry od 7Dots, které jsou na tohle jak dělané.


Děkuji za nahlédnutí a přeji vám všem krásné jarní dny.čtvrtek 2. května 2013

Troška kanafasové inspirace


Tak jsem si před časem pořídila krásné volánkové prýmky se vzorem drobounkých kostiček. Věděla jsem co s nimi, jenže byly odsunuty a uloženy na kupu dalších stuh a krajek. Původně byly určeny na šití, ale proč je třeba nezkusit použít také na přáníčka? A tak sem si dnes k večeru od testů odskočila na chvilinku do pracovny a přináším malou inspiraci na to, jak využít volánkové prýmky, které najdete v mém krámku.

Použila jsem:

A tady už jsou dvě hotová přání


Děkuji za nahlédnutí.