úterý 25. června 2013

Fajn den

Takový moc fajn. Přijela kamarádka a tak se celý den nesl v duchu povídání a taky tvoření, protože i ona miluje scrapbooking a ze všeho nejraději dělá alba.

Přemýšlela  jsem, co budeme celý den dělat, a pozdě večer mi padly oči na jeden moc hezký sketch, který jsem kdysi kdesi našla, a chtěla ho použít pro vzorovou stránku do proužkové, červnové soutěže. Nějak z toho sešlo.

Tak jsem vzala telefon a poslal SMS - vem si s sebou nějaké fotky...
Fotky dovezla a tak jsme se po obědě pustily do tvoření. Jenže zatím co ona zvládla celou stránku, přání, prohrábnout mi skládek a ještě si vyřezat spoustu výseků na Big Shotu, já udělala jen jednu stránku. :-)
Napřed jsem hledala fotku kterou mi někdo někam schoval (mám doma skřítka, ale hodného :-) ), než jsem ji nascenovala, vytiskla... vybrat papír  ze zbytkové krabice - jsem si dala podmínku že toho musím trošku zpracovat. A než jsem to poskládala, doladila... byl večer :-))) Proto nemám napěchované album. Jsem totiž schopná jednu stránku dělat i několik dnů :-D

A tady je. Jako podklad jsem použila bílou čtvrtku, kterou jsem lehce potiskla background razítkem. Na zdobené jsem použila papíry - zbytky z Capsule kolekce od Papermanie, které zbyly z alba.


Na nadpis jsem použila naembossovaná písmenka od Kety:
A k dozdobení kytičky Emma's flowers od 3rd Eye, embossované stříbrným práškem a vystřižené:Děkuji za nahlédnutí a mějte fajn dny :-)sobota 22. června 2013

Poděkování...

Tak se podařilo a konečně jsem dokončila jednu hodně důležitou věc. No, skoro nedokončila, protože jsem s tím chtěla seknout a vzdát to, ale nakonec se přeci jen zadařilo. 
A k mému překvapení za pár dnů dorazil tajemný balíček. A za dalších pár dnů další balíček...  A bylo to moc velké překvapení. První balíček ukrýval krásné přání od Petry, a druhý, nádherný canvas od Olinky.

Holky moc, moc děkuji!!!

středa 19. června 2013

... něco na krk...

Před časem jsem psala o tom, jak moc se mi líbí freeform a že jsem ho zkusila. Jenže ten extravagantní náramek si žádá taky něco do sadičky na krk. A tak jsem sedla a dala se do šití....
Vznikl další zelený kousek. A musím říct, že je to úžasné, nikdy nevíte, co z toho na konci vyleze :-)
Asi  mám dalšího koně ;-)


Včera večer se mi vůbec nic nechtělo, a s prohlášením, že tabulky a ,,dépéhačko,, ještě jeden den počkají jsem se pustila do dalšího kousku, tentokrát v černých a antracitových tónech:


Děkuji za nahlédnutí a přeji vám krásné léto.


neděle 9. června 2013

Chtěla jsem něco jednoduchého...

Ano. Opravdu. Původní záměr byl vytvořit jednoduché miminkovské přáníčko.
Všechno to začalo, když jsem zatoužila po šabloně kočárku do Big Shotu. Moc se mi líbila. A tak jsem si ji konečně pořídila. Udělala jsem si pár výseků s tím, že udělám několik jednoduchých přáníček. Jen podklad, ozdobné kolečko, na to kočárek. Jenže jsem se na to pořád dívala a dívala... Prostě to nebylo ono. A tak jsem sáhla po lístečcích, mých oblíbených kytičkách a perličkách... Skládala a lepila dokud jsem nebyla úplně spokojená... spokojená už jsem, ale zase nemám jednoduchá přáníčka ;-)


Děkuji za nahlédnutí a všem přeji krásné dny.


úterý 4. června 2013

Můj první freeform

Tak jsem po hodně dlouhé době kurzovala. Ale tentokrát jsem nebyla v roli lektorky já, ale Anička Mischka Portyšová. Její krásné věcičky můžete vidět třeba tady.

Tento typ šití se mi moooc líbil. A tak když byl vypsán kurz, honem jsem se přihlásila, pak ještě ukecala kamarádku a jedno krásné nedělní ráno jsme se vypravily do Prostějovského Qítka na kurz ,,Freeform náramek,,

Byla to sranda, protože mým vrcholem šitého korálkového šperku byla do této doby šitá brick kolečka, tzv. sluníčka. Tak jsem se musela honem doučit peyote steh. Celé dopoledne jsme si skvěle užily, domů si odnesly rozešitý náramek. Došila jsem ho ještě ten den, jen mu chybělo zapínání. K tomu jsem se po skoro třech týdnech dostala až včera večer a dnes už ho mohu ukázat.