sobota 24. srpna 2013

Malé Liberecké ohlédnutí

Když mi před časem napsala Olinka, že bude s dcerou Evou pořádat malé tvořivé a taneční setkání v Liberci, a jestli nechci přijet, neváhala jsem ani okamžik a natěšeně jsem odpověděla, že určitě přijedu.
A tak jsem minulý pátek nasedla do auta mé milované polovičky, načež mne můj skoro šestnáctiletý syn vyprovodil slovy: Maminko, měj se hezky, užij si to, pozdravuj paní Váchovou, dobře dojeď a hlavně to nikde neodři :-)))  (jezdím dvacet let bez nehody ;o) )
Dojela jsem dobře a bez nehody. Tam i zpátky.

Ale nyní už opět k věci ;-)

Páteční odpoledne a večer se nesli v duchu povídání, hledání toho, co je vlastně celulóza :-) a prohlížení alb co holky dovezly. Večer byla úžasná grilovačka (nikdy jsem nejedla grilovaný květák a celer - bylo to moooc dobré, určitě taky udělám).V sobotu jsme měly nabitý program. ráno po vydatné snídani (těším se na Jitčino podání pomazánkové story) jsem se pustily do práce. Olinka nás učila různé techniky barvení papíru pomocí anilínových a olejových barev, tiskly jsme na želatinové desce... bylo to super a všechny jsme byly hodně pozorné a pilné. Oli díky moc za roršíření obzoru! Určitě všechno použiju :-)


Po obědě byl na programu canvas a mixed media. Úžasná technika, kdy z relativně bezmyšlenkového vrstvení barev a následného dotvoření pomocí papíru, razítek, kresby... vznikne malé umělecké dílo. Jenže vše souvisí se vším a tak to zdánlivé ťup sem, ťup tam musí mít určitý řád a nic bezmyšlenkového to není, je to věda. Olinka nám vše vysvětlila, ukázala a pustily jsme se do díla.

Můj obdiv mají nejmladší účastnice, Terezka s Lucinkou. Byly moooc šikovné!Večer se podával dortík, který dělala Iva s Luckou. Byl výtečný a taky krásně ladil s ubrusem na stole.


Irča byla celý den nezvykle vážná


A tahle se v zápalu práce večeřelo :-)))


A po večeři se opět tvořilo, či spíše dodělávalo plátno...
to moje mělo být původně hnědo zelené s kytičkami. Hezky do sady k tomu, co jsem dostala od Olinky. No, dopadlo to úplně jinak :-))) Ale jsem na své dílo hrdá. Myslím, že se povedlo. A povedlo se nejen mě, ale i všem ostatním!

Můj kousek - razítko, kytičky, kolečka (kukačové zlato barvené draky), hodinky, úžasné křídlo od Petry (díky!):


Na nedělní dopoledne pro nás Oli připravila malou soutěž. Měly jsme vytvořit visačku a použít na ni některý z papírů, které jsme si udělaly v sobotu ráno. A ještě podmínka - použít kytičky, motýla a malinký obličejík ze samotvrdnoucí hmoty.
Z hromádky papírů jsem tedy vytáhla jeden barvený olejovými barvami. Potáhla jím visačku z kartonu a zezadu ji začistila. Pak jsem ji celou potiskla razítky s motivem krucánků a hodinek, opatinovala. Ze zbytkové krabičky jsem vylovila maxi ozubené kolečko - šup tam s ním. Kytičky jsem vyřezala z vlhčeného ubrousku, kterým jsem předtím čistila razítka, hlavička posloužila jako střed kytičky a razítko motýla mi půjčila Olinka - je natisknutý, vystřižený a barvený Distress inkousty.
Fotku jsem si s dovolením půjčila od Olinky, protože visačka zůstala v Liberci


Moje visačka vyhrála. Holky děkuji za všechny hlasy! Díky! A co jsem vyhrála? Dárek od Oli :-)
Moooc děkuji! Je úžasný a už mám pro něj místo :-)


No a pak už byl jen oběd, balení a cesta zpět domů (nemám ráda loučení).
Děkuji Oli za organizaci a úžasný program, a taky všem ostatním za prima víkend.
Doufám, že se zase brzy uvidíme ;-)

Také určitě mrkněte k Oli na blog.
Petra už dokonce zvládla dva článečky - jeden děkovací a druhý tvořící s parádním díky, které vznikly pod rukama jejíma a Terezčinýma :-)
A postřehy Pettie na Jitčině blogu...sobota 10. srpna 2013

Přáníčka...

Před časem jsem podlehla krásným papírům od Maja design. Jsou úžasně jemné, v krásných zapudrovaných barevných tónech, skvělé na vintage projekty a pro ty co mají rádi Shabby Chic styl.

Neodolala jsem a po jednom tom krásném papíru sáhla. Co sáhla... já do něj dokonce řízla... Přiznám se, že nerada... co kdy jsem to zkazila... ale z těchto papírů se tvoří úplně samo. A tak vznikla mini kolekce přáníček v zelenkavých tónech.

Použila jsem čtvrtku The elegant Wine house z limitované kolekce Sofiero. Zdobila jsem prošitím, kytičkami, lístky, perličkami... Zkrátka jsem se vyřádila... ;o)

Děkuji za nahlédnutí a přeji vám hezké dny plné pohody.

Lenaúterý 6. srpna 2013

Troška kukačového pozlátka

Jak jsem již psala odpoledne, nesl se kukačový program v duchu ,,zlaté horečky na Clondike,,.
I já jsem si domů odvezla mega arch a spoustu pásů tohoto pokladu - Peti díky moc!
Po vyzkoušení a zhlédnutí Olinčiných úžasných věcí jsem přemýšlela, jak jej využít. Rozhodla jsem se část mého pokladu využít stylově ;o) A na co?
No přeci na potáhnutí desek nového Kukač Journalu :o)

Napřed jsem použila muchláž, poté papír obarvila alkoholovými inkousty. Potáhla jím lepenkové desky a nakonec je ozdobila tiskem. No, dalo mi to zabrat, protože v tom horku co panuje, se i StazOn z razítka vypařil ještě dřív, než jsem ho stačila otisknout. 

Ale nakonec se podařilo. Přední stranu jsem ozdobila výsekem rámečku, nápisem a patinovanou kovovou vážkou. A nyní už je jen naplnit a svázat....


Děkuji za nahlédnutí a mějte krásné léto :o)Kukač 2013 poprvé

Sešel se rok s rokem a opět, k našemu velkému potěšení Petra vyhlásila III. Sraz u Kukače. Tentokrát byl malinko posunutý, tak aby to pokud možno vyšlo všem a nikomu se to s ničím nekřížilo, na začátek měsíce srpna. 
A tak jsme  jedno horké páteční odpoledne dorazili do malebné jihočeské vesničky, k jednomu nádhernému rybníku.


Tentokrát však v poněkud menší sestavě. Ale to vůbec nevadilo, protože i tak jsme si to všichni skvěle užili. :o)


Petra měla přichystaný úžasný program s překvapením. A ne jedním! ;o)
V sobotu ráno vytáhla vlastnoručně vyrobené stírací losy a úžasné výhry. 
Všichni pilně ,,škrábali,, a moc jsem se u toho nasmáli. Petra už všechno stačila moc hezky popsat na svém blogu.


A zde je můj jídelní servis :o)))
 Olinčina směs tajných bylin :o)))


I Maruščin Petr pilně škrábal :o)Poté Petra vytáhla další překvapení - spoustu lesklého obalového papíru ve dvou zlatých a stříbrném odstínu. 
Olinka dovezla několik nádherných vzorků :


A tak jsme zkoušely, co se s tím dá všechno dělat.

Maruška vyrobila muchláž a krásné růžičky:


Muchlaly, barvily a zkoušely jsme o sto šest. Nejhezčí byl tisk. Ale o tom až příště ;o)

PS: Péťo, tisíceré díky za skvělý víkend!