čtvrtek 31. října 2013

Šití s Blaženou

Většinou nestíhám. Nic. A tak se hromadným tvořícím akcím vyhýbám. Ale občas se nechám strhnout a přidám se.

Tentokrát to bylo šití se zebrou Blaženou, aneb akce pruhovaná na webu Bellet. Šlo o šití deky z proužků. Původně jsem se k této akci vůbec nechtěla přidat. Pak malinko zahlodalo a řekla jsem si, že dětská pruhovaná deka by nebyla marná... jenže čas je můj nepřítel a tak jsem v úterý ráno šla, vytáhla látky, nařezala proužky... sedla a šila.... Jen malá vsuvka - termín odevzdání fotek bylo úterý, takže jsem šila opravdu na poslední chvíli :-)

Ušila jsem polštáře. A jelikož těch proužků bylo nějak moc, nezůstalo u jednoho mazlíka, ale vznikly hned čtyři polštáře. Je to mor, protože z těch čtyřech polštářů zůstala spousta zbytků, a tak jsem včera ušila další tři povlaky a ještě zbylo na kapsičku :-)

Ať žijí proužky!

PS: Omluvte kvalitu fotek, celý den byla děsná tma :-(
PS 2: Další foto až došiju výplně ;-)


Mějte prima dny.
Vaše Pampelína.pondělí 21. října 2013

Kytkování

A máme tu pondělí. Co já měla plánů že všechno udělám a stihnu. Skutek utek, ale už můžu jít malinko pracovat. Tak hupky dupky do pracovny... jenže, zase se odněkud vynořil brouk nenechavec a tak to dnes bude opět o něčem jiném, než o čem to původně mělo být ;-)


Před nedávnem jsem na Facebooku narazila na stránky Donny Salazar. Mám ráda její tvorbu. Kdysi jsem si dokonce koupila několik kovových šablon do Big Shotu na vrstvené kytičky, které navrhla. A věřte, že mi tu ležely už nějaký ten pátek nevyzkoušené.

No a dnes ráno brouk nenechavec nahodil myšlenku, jestli jde těma kovovýma šablonama řezat látka. Vím, že na Bigz šablonách ano. A tak jsem vytáhla pár kousků látek a dala se do práce. Jaké bylo zjištění? Jdou i nejdou. K mému překvapení vyříznou motiv z  džínoviny, ale z tenké bavlněné látky ne. Prostě ji nedoříznou.
Ale i tak se mi podařilo udělat kupičku látkových kytek.K této kupičce jsem přihodila ještě pár organzových výseků, nějaké ozdobné brads co jsem našla v šuplíku, kovovou kytičku od Artemia, knoflíky po babičce... a pustila jsem se do skládání a vrstvení, až vzniklo několik kytek. A co s nimi? Já z nich nejspíš udělám brože :-)

Zkusíte to také? Pokud ano, určitě se pochlubte ;-)

Pampelína Lena

čtvrtek 10. října 2013

Podzimní hraní

Jablíčková razítka co jsem naposledy vytáhla a poprvé použila, mi nadaly pokoje. Sice jsem je uložila zpátky do zásuvky, jenže co jsem ji otevřela, tak tam na mě pořád koukala...

A tak jsem je dnes vytáhla podruhé. Několik jsem jich natiskla, vybarvila Distress inkousty, vystřihla... tentokrát jsem je nepoužila na přáníčka, ale na úplně něco jiného ;-)

Už pár dnů se snažím o nějaké vánoční přáníčka, jenže venku bylo ták moc hezky... tak jsem ze šuplíku vytáhla Distressy, igelit, vodou naplnila rozprašovač a nabarvila jsem si pár papírů v podzimních tónech, vyřízla z něj a z kartonu mou oblíbenou ,,slepici,, ,  k tomu jsem z hromádky výřezů vylovila několik úžasných větvičkových věnečků v hnědé a kraft barvě... a pustila se do práce.

A zde je výsledek. Dekorační závěs v barvách podzimu:


Děkuji za nahlédnutí a mějte krásné podzimní dny.

Vaše Pampelína Lena